Бразилія. На внутрішньому ринку часнику зростає стурбованість

 

Виробники часнику починають нову кампанію з деякими побоюваннями з приводу того, що може статися в економіці країни у зв’язку з політичними рухами в Бразилії та у зв’язку з імпортом в країну китайського часнику за дуже низькими цінами. Ситуація прогнозується бути незмінною в новому маркетинговому сезоні 2017 – 2018 року.

 

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією на внутрішньому ринку країни останні 8 років, посівні площі часнику коливалися від 8 до 12 тисяч гектарів.

За неофіційними даними в цьому році виробничі площі будуть більше, ніж минулого року та складатимуть близько 10 тисяч гектар.

 

 

 

Китай в Бразилії

На міжнародному рівні існують чотири основних глобальних центру з виробництва часнику:

  • Центральна Азія – Китай, який виробляє 86% часнику в світі.
  • Європа – Іспанія, Франція та Італія вносять свій внесок на 6%.
  • Північна Америка – об’єднує ринки Мексики та Сполучених Штатів Америки – 3%
  • Південна Америка – Бразилія, Аргентина і Чилі, на частку яких припадає 4% світового виробництва.

Оскільки Китай є найбільшим виробником часнику в світі, його ринок надає найбільший вплив на ринкову ціну.

Бразилія є цікавим ринком для китайців, так як вона платить вище, ніж інші закордонні ринки.

Так, у цьому році Бразилія платила $ 27 за коробку часнику (10 кг). У той час як у минулому сезоні $ 22.

Бразилія, як учасник об’єднання Меркосур (Mercosur), має рівень антидемпінгових мит – $ 7.80.

Тим не менш, китайці знаходять юридичні лазівки, щоб ввести свій часник без необхідності платити антидемпінговий податок.

У зв’язку з цим, уряд Бразилії спільно працює з Асоціацією виробників часнику з метою вжиття заходів по відношенню до китайської “контрабанди” (яка склала близько 300 тисяч коробок).

Гільєрмо Сан-Мартін (Guillermo San Martín) генеральний директор Асоціації виробників часнику повідомляє, що вже є позитивний результат у вирішенні цієї проблеми.

Китай знизив ціни за коробку часнику. Нещодавно ціна експортованого часнику в Бразилії становила $ 15 за коробку, та на даний час сягає $ 10. Крім того необхідно заплатити 10% загального зовнішнього тарифу і $ 7,80 антидемпінгового мита. З урахуванням цього ціна доходить до $ 22.

Що становить на $ 5 нижче ніж аргентинський часник. Протягом 2018 передбачається підвищення до $ 9.

 

 

Українська часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95

Аргентина в Бразилії

В Аргентині виробники часнику експортують більше 70% національного врожаю. Це понад 120 тисяч тонн в рік. Місцевий ринок споживає близько 30% продукції. Понад 95% часнику з міста Мендоса (Mendoza) йде на зовнішній ринок. Щорічно експортує близько 7 мільйонів коробок. Решта йде на внутрішній ринок, де Буенос-Айрес (Buenos Aires) поглинає більше 60%.

У першому кварталі 2017 року експорт часнику з Аргентини до Бразилії збільшився порівняно з першим кварталом 2016 року, при цьому ціна практично не змінилась.

Якщо бразильська політична криза, що впливає на його економіку, не вирішиться, то це сильно вплине на поставки часнику надалі. Крім того, девальвація місцевої валюти (реала) зробить бразильський ринок ще менш конкурентоспроможними.

Для Бразилії це буде серйозним питанням.

Так, у цьому році Бразилія збільшила посадкові площі на 20% більше, ніж в 2016 році і відповідно, буде мати більше продукції. При цьому, виробництво у Китаї зросло на 30% в порівнянні з минулим роком, виробництво в Мендосі, Аргентина – на 20% більше та, відповідно теж буде експортовано більше продукції.

Прогнозується, що в цьому році ціна складе близько $ 20 за коробку і це значно ускладнить ситуацію в Бразилії.

 


Джерело:

losandes.com.ar


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощуванні та бізнесі на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment