Часникова муха – шкідник озимого часнику

Часникова муха (Suillia lurida або Suillia univittata). Дуже небезпечний шкідник озимого часнику. Уражує також цибулю ріпчасту, цибулю порей та інші цибулинні, в тому числі й бур’яни з цієї родини.
 
 
 
  
 
 
 
Доросла часникова запліднена муха коричнево-рудого кольору зимує під рештками рослин, грудочками землі, під корою дерев. Облітає часникові ділянки чи плантації в березні, на початку квітня, особливо активно за ранньої весни, коли температура підноситься до +10°С, а часник встигає сформувати 1-2 листки, і відкладає в кожну рослинку по одному яйцю.

lichinka-chesnochnoy-mukhe-suillia-lurida-na-pobegakh-chesnoka

Часникова муха як шкідник була вперше виявлена в Чехословаччині в 1962 році. Розповсюдження цього шкідника відмічається в центральній і східній Європі. В деяких місцевостях втрати врожаю з причин зараження часниковою мухою сягають 10%.

З яєць відроджуються білуваті личинки довжиною приблизно 12 мм, які вгризаються в листок і виїдають його внутрішню частину, роблячи коридор донизу. Пошкоджений листок швидко відмирає, скручуючись спірально.

Нові покоління дорослої часникової мухи з’являються в травні і червні. Шкідник має одне покоління в рік, тому  і пошкоджується тільки озимій часник, оскільки ярий  ранньою весною (в момент відкладання мухою яєць) ще не пускає зелених паростків.

 

 

skruchennyye-listya-chesnoka-porazhennyye-chesnochnoy-mukhoy-suillia-lurida-2Часникова муха – ознаки враження

Листя часнику, зараженого часниковою мухою, скручуються і в’януть. Їх пожовтіння починаючи з наймолодших листя.

Істотно зменшується листкова (асиміляційна) поверхня, рослини припиняють ріст і починають відмирати. У разі масового ураження може загинути вся плантація, а частина цибулин, які збереглися, матиме нетоварний вигляд

У дощову погоду вражений часниковою мухою часник часто вдруге уражається мокрою гниллю.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Боротьба з часниковою мухою

Для дрібних виробників, найкращим заходом боротьби з часниковою мухою є використання у якості фізичного захисту білого нетканого матеріалу, який зашкодить часниковій мусі здійснити яйцекладку біля основи пагонів часнику.

Прямим заходом боротьби є обприскування часникового поля в кінці лютого і на початку березня після того, як, принаймні чотири дні стоїть сонячна погода з температурою вдень близько 10°C, незалежно від того, чи починається зростання часнику чи тільки з’являються перші листки. Обприскування повторюють через 14 днів. Можна використовувати інсектициди  – Карате Зеон, Релдан.

 

chesnochnaya-mukha-suillia-lurida-3


Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook

Leave A Comment