Чехія – лідер у збереженні генофонду часнику

В магазинах Чехії місцевий часник присутній в дуже невеликій кількості. В основному його імпортують з Іспанії і Китаю. Однак чеські селекціонери та науковці ведуть унікальну роботу по збереженню і відновленню європейської колекції сортів часнику.

 

Науково дослідний інститут сільськогосподарських культур в Празі починаючи з 1994 року зібрав колекцію з 641 генотипу часнику. За повідомленнями самого інституту це найбільша колекція в світі.

Часник є овочем, який не утворює насіння, тому його досить складно зберегти . Для підтримці сортів шляхом щорічного вирощування їх на полі, існують ризики того, що в певний рік врожай може бути втрачено, що призведе до втрати якогось унікального сорти часнику.

Тому в чеському інституті рослинництва застосовується метод кріоконсервації для тривалого збереження колекції часнику.

При доборі сортів перевага віддавалася європейського часнику і в першу чергу чеському, який, на думку чехів, природно самий смачний і ароматний. Але, надалі, зразки збираються зі всього світу.

Купити український часник у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

У колекції представлені унікальні старі сорти чеського часнику, які вже не культивуються і не продаються.

Метою проекту є можливість надання селекціонерам в майбутньому генетично чистого і різноманітного матеріалу для вирощування класичних сортів часнику.

В Україні найбільша колекція сортів часнику зібрана Львівським державним аграрним університетом. За інформацією на 2013 рік генофонд часнику налічував 380 форм. Колекція визнана науковим об’єктом, який є національним надбанням.

 

Источник


Собрал информацию: Андрей Марченко

Leave A Comment