Чехія посилює вимоги до посадкового часнику

15 березня 2017 року в Чехії схвалені поправки до Закону про обіг насіння і розсади, метою яких є запобігання обману клієнтів при купівлі насіння часнику.

 

Продавці часто продають часник в якості садивного, який, на думку експертів, може не повною мірою відповідати цьому призначенню. Експерти кажуть, що часник може містити хвороби і шкідників, що в подальшому призводить до поганого врожаю.

Також не поодинокі випадки маркування часнику, який вводить покупців в оману.

Приклад на цьому фото – часник під маркою Екоферма Деблін (а це місто в Чехії) зроблений в Китаї.

 

Внесені в Закон поправки встановлюють правила для збуту насіння часнику. Часник посадковий може бути введений в обіг лише у разі відповідності встановленим стандартам. Його виробники повинні бути зареєстровані в Центральному інспекційному і випробувальному інституті сільського господарства. Сам посадковий часник повинен бути перевірений на наявність захворювань і шкідників.

Міністерство сільського господарства отримує право встановлювати для виробництва, упаковки, маркування та продажу насіння часнику.

Часник посадковий є більш дорогим, але він повинен дати основу для отримання здорового врожаю.

 

 

За даними уряду Чехії про стан сільського господарства в 2015 році виробництво часнику в Чехії, в тому числі домашніми господарствами, склало 1629 тонн, що було нижче, ніж у попередньому році на 12 відсотків . Середній урожай становив 3,86 тонн з гектара. На відміну від цього, імпорт часнику виріс на 25% до 6500 тонн .

Фото та інформація з сайту blesk.cz
 


Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про бізнес на вирощуванні часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment