Чехія: виробництво часнику зростає

Чеська Республіка в даний час переживає бум у виробництві часнику. За останні п’ять років площа полів під вирощування часнику  збільшилася майже в десять разів.

Протягом багатьох років, місцевий часник вирощувався в малих кількостях і, як наслідок, ціни на нього були рекордно високі. Ситуація була настільки складною, що фермери, які вирощували часник, були змушені охороняти свої поля день і ніч, щоб запобігти крадіжці, перш ніж вони змогли зібрати врожай.

 

01-tekhnika dlya posadki chesnoka

 

В останні роки, однак, виробництво часнику значно збільшується. Згідно з інформацією видання Czech business daily E15, площа полів часнику збільшилася у вісім разів протягом останніх п’яти років, і, як очікується, збільшиться ще більше, хоча і більш повільними темпами.

 


Купити український часник у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81


02-tekhnika dlya posadki chesnoka2

 

У 2011 році площа полів під промисловим вирощуванням часнику становила близько 67 гектарів, в 2013 році площа посадки становила 136 гектарів, в 2015 році налічувалося 236 га.

 

04_ryadki chesnoka na pole

 

За оцінками Міністерства сільського господарства, у цьому році фермери зібрали близько 2000 тонн часнику, що на 150 тонн більше, ніж у минулому році.

Надалі фахівці прогнозують збільшення площ, засіяних часником. Для повного задоволення попиту необхідно 750-1000 гектар.

 

05-tekhnika dlya uborki chesnoka

 

За повідомленнями прес-секретаря Міністерства сільського господарства Hynek Jordán , зростання виробництва часнику було викликано підвищеним інтересом виробників саме до вітчизняного часнику. За місцеву якість покупці готові платити великі гроші. Зростання було викликане збільшенням попиту на внутрішньому ринку часнику з боку чеських споживачів.

 

06-sushka chesnoka
За словами Tomáš Kačala закупника мережі супермаркетів Tesco, покупці  надають перевагу  вітчизняному часнику у звязку з не ліпшим досвідом використання зарубіжного. У минулому покупці віддавали перевагу більш дешевому імпортному часнику, але в даний час вони прийшли до висновку, що місцевий часник набагато смачніше і якісніше. І за чеський часник місцеві споживачі готові платити більше, ніж за імпортний часник (як правило, китайський та іспанський).

 

07 sushka chesnoka-2

 

За даними чеського Міністерства статистики ціна за кілограм часнику на ринку коливається від 130 до 200 крон (від 4,80 до 7,40 євро). У супермаркетах середня ціна на часник (з урахуванням також китайського та іспанського часнику) складає 100 крон (3,70 євро)

 

 

Збільшення попиту на місцеві сорти (яких налічується близько 25) поступово зменшує обсяг експорту. Наприклад, в 2012 році експорт часнику становив 7000 тонн, а в 2014 вже 5400 тонн.

Для розуміння обсягів – один з великих овочівників вирощує часник в 2015 р. на площі 15 га, збирає врожай 90 тонн


За мотивами інформації на сайті radio.cz

Фотографії з сайту http://www.ceskydomacicesnek.cz/

 


Ще про ринки та бізнес на часнику:

  1. Туреччина: проблеми виробництва та імпорту часнику
  2. Іспанія: огляд виробництва і ринку часнику

Leave A Comment