Греція просить ЄС компенсувати урожай часнику

Найбільший сільськогосподарський кооператив Греції, який спеціалізується на вирощуванні часнику (A. S. P. E. E.) повідомляє про серйозні втрати врожаю часнику 2016 року.

 

Серйозне поширення нематод у поєднанні з погодними умовами призвело до скорочення врожаю грецького часнику на 30-40%. (Нематоди, це черв’ячкі, розміром 1-1,5 мм, які вражаючі часник)

На зниження врожайності також вплинула хвороба Чорна цвіль або стемфилиоз. Чорна цвіль вражає листя – з’являються жовтуваті плями, а потім листя покриваються темним цвільним нальотом.

Агроном кооперативу фермерів АЅРЕЕ розповідає, що саме нематода серйозним чином вплинула на врожайність, оскільки відсутні ефективні засоби боротьби з нею: “Ми очікуємо результати деяких тестів, перш ніж ми можемо запропонувати нові способи лікування нематоди, починаючи з посівного сезону”, зазначає він.

 

Купити часник український у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

Негативні погодні умови, полягали в наступному – м’яка зима і дощова весна, сприяли різкому збільшенню популяції нематод, що завдало великої шкоди цибулинам.

А далі найцікавіше – виробники часнику просять Європарламент компенсувати їм їх втрату. Так євродепутат від Греції звертається до парламенту з таким проханням: “Інтенсивні дощі в регіоні збіглися з периодом дозрівання часнику, що призвело до повного знищення посівів часнику у деяких виробників, а інші змогли зібрати лише частину”. Тому він просить відповідну комісію вжити заходів для компенсації втрат виробником часнику, понесених з-за сильного дощу.

Греки молодці, звичайно. В них дощ і вони відразу просять це компенсувати ))


Джерело: www.agrotypos.gr


Переклад: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook

Leave A Comment