Грунт під часник – досвід промислового вирощування

Для отримання хороших урожаїв часнику найважливішим є визначити, який грунт під часник підходить більш всього і як правильно підготувати його.

Оптимальний грунт під часник (зведені дані):

 

Вид грунту Суглинні і супіщані грунти. Кращі грунти для часнику — непідтоплювані заплави, легкосуглинкові і супіщані чорноземи. Важкі суглинні і піщані ґрунти під часник малопридатні.
Рельєф Без прогинів (в яких навесні могла б застоюватися вода) і височин (де сильні зимові вітри здувають сніг і можуть сприяти вимерзанню культури).
Полив Часнику необхідно забезпечити полив. На полі необхідна свердловина або водойма
Значення РН 6,5-7,9. Не любить кислих ґрунтів. Кислі ґрунти потрібно вапнувати.
Хороші попередники Попередник повинен звільняти поле не пізніше кінця липня. Зернові, зернобобові на зелений корм, сіно і сінаж, однорічні і багаторічні трави на корм, чисті та сидеральні пари Після добре удобрених бобових, гарбузових, ранньої білокачанної і цвітної капусти, коренеплодів на пучкову продукцію, ранніх зеленних культур.
Погані попередники Картопля, томат, культури сімейства цибулинних, так як вони мають спільні хвороби і спільних шкідників. Повторно вирощувати часник після часнику або цибулі допустимо не раніше, ніж через 4-5 років.
Звернути увагу Внесення свіжого гною негативно позначається – знижується фітосанітарна якість продукції. Позитивно реагує часник на післядію органічних добрив

 


Купити часник оптом у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81, Київ


sevooborot

Сівозміна часнику

Отже, краще всього, якщо на полі до посадки часнику виростали: озима пшениця, бобові, огірок, кабачок, ранні зелені культури, капуста білокачанна рання і кольорова. Попередню культуру необхідно зібрати не пізніше 30-40 днів до посадки часнику. Тобто приблизно до кінця серпня. Не рекомендується також повторювати посіви часнику на тому ж полі в наступні кілька років, з причини можливого розвитку захворювань. Хоча на практиці, при належному догляді за посівним матеріалом і посівами, такий строк може бути знижений до 1-2 років. vspashka-polya

Підготовка грунту під часник

Лущення поля. Проводять безпосередньо після збирання попередника на глибину 6-8 см дисковими лущильниками в два сліди. Лущення слід провести одночасно з убокою культури попередника часнику. Головне завдання – боротьба з бур’янами, поліпшення фізичних характеристик ґрунту.

Зяблева оранка. Наступна операція. Її виконують через 12-14 днів після лущення в перпендикулярному напрямку до першої обробки, на глибину 25-27 см. При цій обробці знищуються бур’яни, закриваються в грунт добрива. Оранку проводять за 30-50 днів до посадки часнику. Під оранку вносять мінеральні і органічні добрива:

мінеральні:

[checklist ENGINE=”checked” margin_bottom=”no”]

  • для дощування N90-120P60-150K60-120
  • для крапельного зрошення використовується дробове внесення добрив під оранку 35-50%, інша частина фертигацией (через крапельний полив)

[/checklist]

органічні:

  • органічні – 40-60 т/га перегною

Передпосадкову культивацію проводять у день посадки часнику під кутом 90° до оранки. vnesenie udobreniy

Внесення добрив під часник

Часник позитивно реагує на внесення органічних і мінеральних добрив.

Органічні добрива для часнику вносять у вигляді перегною або компосту 40-60 т/га. Ще раз звертаємо увагу – свіжий гній вносити не рекомендується. Вносять восени під зяблеву оранку.

Мінеральні добрива необхідно вносити з урахуванням показників ґрунтових картограм. Норми внесення коливаються в межах 60-150 кг д. в./га. Наприклад, це може виглядати наступним чином: для чорноземів звичайних: N120P90K60 кг/га діючої речовини. Вносити добрива можна по всій площі або локально в рядок. Якщо вносити локально в рядок, то норми внесення мінеральних добрив зменшуються в 2-3 рази. Мінеральні добрива вносять восени під оранку або навесні під ранню культивацію.


Автор: Андрій Марченко


 

Ще про вирощування часнику:

Перевірена користь часнику – дослідження та відгуки

Посадка часнику – час, схема, механізація

девушка кусает чеснок посадка чеснока вручную

Leave A Comment