Індійські вчені розробили дешеву систему зберігання часнику

 

Вчені Університету сільського господарства міста Кота (Kota) розробили економічну систему зберігання часнику, вартість якої складає всього 1 індійську рупію ($ 0,02 США) та дозволяє зберігати 900 центнерів часнику у вентильованій камері, яка розділена на вісім ярусів. Часник зберігається протягом восьми місяців, на відміну від поточних трьох місяцьев. Університет також надає фермерам 50% субсидій.

 

За словами К. М. Гаутам (K. M. Gautam), професора Університету сільського господарства, необхідність розробки такої рентабельної системи зберігання виникла після того, як посівна площа часнику та його виробництво збільшились в кілька разів. У зв’язку з цим, у фермерів не вистачає традиційних засобів для захисту часнику.

Система має камеру зберігання у вигляді хатини з бамбука. Вартість будівлі, що займає площу 600 кв. м, становить близько 1 індійську рупію. Фермеру обійдеться побудувати аналогічну споруду в 10 рупій ($ 0,15 США).

«Урожай готовий до прибирання у березні. Наступні місяці – квітень, травень та червень дуже небезпечні для врожаю, так як температура в цьому районі досягає 48 градусів за Цельсієм. Камера, яку ми створили, має вентилятори, розташовані над поверхнею. Що дозволяє забезпечити циркуляцію повітря», – каже Гаутам.

Така споруда для зберігання часнику розрахована на 10 років. За винятком даху, який потрібно міняти кожен другий рік. Система зберігання була виставлена у Центрі досліджень Анта, Університету сільського господарства. Для створення подібної системи зберігання в Університет звернулося вже 20 фермерів.

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95

 


Джерело:

timesofindia.indiatimes.com


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment