Іспанія – ініціативи з підтримки галузі виробництва часнику

Дискусії, які відбуваються в Іспанії в сфері  “влада – виробники часнику”, дають нам можливість отримати інформацію про успіхи та проблеми виробництва часнику в цій країні.

 

Міністерство сільського господарства надає значення галузі виробництва часнику

Керівник департаменту Виробництва і сільськогосподарських ринків Міністерства сільського господарства і рибальства, продовольства і навколишнього середовища Іспанії, Фернандо Міранда (Fernando Miranda), підкреслив велике соціально-економічне значення галузі вирощування часнику, і відзначив успіх, який досягли іспанські виробники на міжнародному ринку.

Міранда зазначив, що хоча Китай є основним світовим виробником часнику з більш ніж 19 мільйонами тонн на рік, Іспанія виробляє близько 180 000 тонн, що складає більше 50% від загального обсягу виробництва в Європейському Союзі.

Що стосується міжнародного ринку, він також підкреслив, що Іспанія в останні роки суттєво збільшила обсяги експорту і вийшла на друге місце у світі. Ще у 2011 році експорт часнику з Іспанії становив 64 000 тонн, а за підсумками 2015 року – 148 000 тонн.

До речі, одним з основних факторів, що сприяють хорошим врожаям часнику в Іспанії, є дуже якісний посадковий часник. Часник на посадку в Іспанії вирощують за принципом in vitro (в пробірці). Це дозволяє отримати посадковий матеріал без хвороб, бактерій і вірусів. Вирощені в живильному середовищі пробірки пагони, пересаджують в теплиці, які оберігають часник від впливу шкідників.

вирощування часнику з пробірки (ін вітро) invitro та in vitro

 

вирощування часнику в теплиці

 

 

 

 

Підтримка виробників часнику є модним політичним трендом

Іспанська соціалістична робоча партія (24% місць у парламенті) закликала уряд через різні парламентські ініціативи «підтримати інновації та наукові дослідження в промисловості, пов’язаної з виробництвом продукції з часнику»

Представники партії відвідали компанію «La abuela Carmen», яка займається переробкою часнику і виробництвом чорного часнику, смаженого часнику.

80 відсотків продукції компанії йдуть на експорт в найбільші міжнародні торговельні мережі.

Зрозуміло, що частково, це піар політичної сили. Але якщо висунуті ініціативи поліпшать бізнес переробників часнику, це буде мати позитив для всієї галузі.

А ми поки що звернемо увагу на асортимент продукції з часнику, яку випускає зазначена компанія і на роздрібні ціни цієї продукції.

 

 

іспанський часник в ящику Копчений часник з Іспанії упакований в сіточку часникова паста в скляній банці
Свіжий часник органічний 1 кг Копчений часник в сітці 2 шт Часникова паста 300 гр
Його відмінний аромат і золотистий колір досягається за рахунок повільного процесу копчення, в якому використовуються різні види деревини. Копчений часник має безліч застосувань в кухні. Він може бути використаний в супи, рагу або соусах. Ідеально в часниковому соусі або викладаний на хліб. Подрібнений свіжий часник готовий до вживання. Ідеально, щоб заощадити час на кухні. Він може бути використаний в гарнірах, рагу та супах, м’ясних стравах або рибі, для виготовлення соусів і приправ. Одна чайна ложка становить два зубчики часнику.
6,00 € 2,85 € 2,75 €

 

Чорний часник в паперовій упаковці Чорний часник в пластиковій упаковці Паста з чорного часнику в скляній банці
Чорний часник 2 головки Чорний часник органічний (6шт Х 60 м) Паста з чорного часнику 100г
Створюється за рахунок тривалого процесу природньої ферментації Виробляються з органічного часнику власного вирощування . Створюється за рахунок тривалого процесу природньої ферментації, без будь-яких інших інгредієнтів, добавок та консервантів. Виготовлена з чорного часнику
5,70 € 22,00 € 6,30 €

 

Подрібнений смажений часник у скляній банці з іспанії Чорний часник шматочками в пластиковій упаковці смажений часник в пластиковій коробці

Подрібнений смажений часник 100гр

Чорний часник 60г

Смажений подрібнений часник 150 г

 

Смажений часник в оливковій олії Створюється за рахунок тривалого процесу природньої ферментації, без будь-яких інших інгредієнтів, добавок та консервантів Смажений часник в оливковій олії

 

5,70 € 3,95 € 2,79 €

 

маринований часник з паприкою у скляній банці Маринований іспанська часник у скляній банці маринований часник у скляній банці
Часник з паприкою 175 г Часник в оливковій олії з травами 175г Часник маринований 175 г
Сирий очищений часник соняшникова олія, сіль, перець, чилі і лавровий лист. Відмінно, як закуска або в салатах і макаронних стравах. Відмінно, як закуска або в салатах і макаронних стравах. Являє собою ніжний і ароматний смак Відмінна закуска з пряним присмаком. Ідеально в салатах або в пасті.
2,67 € 2,87 € 2,40 €

 

часникова паста в пластиковій упаковці Подрібнений свіжий часник в пластиковій упаковці смажений рубаний часник у товарній упаковці

Часникова паста 300 г

Подрібнений часник 250 гр

Смажений рубаний часник 70 г

 

Подрібнений свіжий часник готовий до використання. Ідеально, щоб заощадити час на кухні. Він може бути використаний в гарнірах, рагу і супах, м’ясних стравах або рибі, соусах, приправах … Одна чайна ложка містить два зубчики часнику Очищений і нарізаний часник. Готовий до вживання. Ідеально підходить в якості основи для овочів, риби або м’яса, рагу, соусів, смакових добавок. Смажений часник в оливковій олії. Це смачно, хрустко і готове до вживання. М’ясо або риба на грилі, піца, соуси, салати та супи.
2,05 € 2,35 € 1,55 €

 

А ось ці хлопці, які займаються переробкою часнику в Іспанії

 

ящики счищенным часником на підприємстві по переробці часнику в Іспанії

Foto: EUROPA PRESS

 

 

 

Національна асоціація часнику Іспанії озвучує проблеми та підсумки

 

Проблема оренди землі та підтримка ЄС

 

Асоціацією часнику Іспанії піднімається проблема оренди землі для вирощування часнику.

Чесно кажучи, з уривчастих відомостей (і їх перекладу з іспанської), мені до кінця не зрозуміла суть проблеми. Спробую узагальнити ту інформацію, яка є. Адже в міжнародній конкуренції складності одних – це можливості інших.

Джерелом проблем є те, що виробники часнику в Іспанії в своїй масі не володіють землею на праві власності, а орендують її. Вартість оренди значна і становить 1500-1800 євро на рік за гектар.

В Іспанії діє Географічна інформаційна система для сільськогосподарських ділянок SIGPAC (можна подивитися тут: http://sigpac.magrama.es/fega/visor/

У цю систему онлайн даних, фермери включають інформацію про поточні культури, що вирощуються.

І на підставі цих даних власник ділянки може запросити субсидії ЄС за програмою Єдиної сільськогосподарської політики (Common Agricultural Policy CAP

Проблема відповідно полягає в тому, що орендар землі не може запросити таку підтримку, а орендодавцю немає необхідності.

 

 

Інтегроване виробництво

Інтегроване виробництво (інтегроване сільське господарство) – є системою сільськогосподарського виробництва, яка використовує методи, сумісні з дбайливим ставленням до навколишнього середовища і природних ресурсів.

Це щось середнє між органічним землеробством і звичайним промисловим сільським господарством.

Асоціація часнику Іспанії вказує на ту проблему, що ще у 2009 році було поставлено завдання запровадити «Інтегроване виробництво» в систему вирощування часнику.

Однак до теперішнього моменту не розроблені конкретні правила для вирощування часнику, щоб відповідати принципу Інтегрованого виробництва.

 

Баланс і очікування компаній

Продаж врожаю часнику 2016года для іспанського ринку показав хороші результати. Високі ціни і значне збільшення експорту.

Асоціація відзначає, що іспанська галузь виробництва часнику видобула дуже істотну вигоду з спекулятивної ситуації навколо китайського часнику. Китай різко скоротив свою міжнародну присутність за рахунок високих цін на китайський часник в сезоні 2016 р.

Також в Асоціації звертають увагу на необхідність підтримання зв’язків між виробниками часнику в Іспанії. Особливо в поточний момент це корисно тому, що практично розпродані всі запаси часнику і виробники можуть надати один одному допомогу в задоволенні зобов’язань по поставках.

 

 

Так що дивимось, вивчаємо і навчаємось.

 


Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про бізнес на вирощуванні часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment