Іспанія очікує високий врожай та ціни на часник

Продовжуємо моніторити світовий ринок часнику. Попалася інформація з Іспанії з очікуванням урожаю часнику 2016 року.

В 2016 році Іспанія (найбільший виробник часнику в Європі) очікує збільшення власного врожаю порівняно з минулим роком, а також – зменшення загальносвітового експорту з боку Китаю (найбільший виробник часнику в світі).

 

На початку травня 2016 року в Аграрній асоціації молодих фермерів Іспанії проходив круглий стіл основних виробників часнику з провінції Кордова

Кордова це іспанська провінція у складі Андалусії, в якій вирощування часнику є одним з найважливіших напрямків сільського господарства.

 

З виступу президента секції часнику Miguel del Pino можна виділити кілька прогнозів по ринку часнику в 2016 році:

  • Посадкова площа часнику в провінції збільшилася на 5% і склала 2600 га.
  • Термін початку збирання очікується з 20 травня (можливо мається на увазі молодий часник)
  • В цілому погода була сприятлива для гарного врожаю
  • В даний час є побоювання в тому, що триватимуть дощі в сільській місцевості, де залишилося шість або вісім днів для того, щоб дати часнику підсохнути , перш ніж прибрати його з полів та передати на зберігання. Це може призвести до почерніння часнику і втрати комерційного виду.

 

Великого оптимізму іспанським виробникам часнику додає зростання цін на часник на світовому ринку, пов’язане з різким падінням виробництва часнику в Китаї. У минулі роки китайський часник потрапляв на іспанський ринок за ціною 40-50 центів за кілограм (ймовірно, мається на увазі оптова ціна – авт.) у той час як зараз переговори ведуться в межах 2-2,5 євро за кг Таким чином, як очікують іспанці, китайський часник втрачає свою головну конкурентну перевагу – ціну.

Купити український часник у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

Хороші очікування у іспанських виробників часнику і з приводу експорту своєї продукції. Провінція експортує близько 90% усього товарного часнику. Основний імпортер – Бразилія, яка в 2016 році висловлює найбільш підвищений інтерес до іспанського часнику.

 

І ще один момент, який дозволяє іспанцям сподіватися на найуспішніший сезон по часнику – відсутність на даний момент товарних запасів часнику. Це, як очікується, створює відкладений попит, що призведе до того, що не буде різкого цінового спаду в момент збирання часнику і виходу на ринок нового врожаю.

В даний час ціна за кілограм часнику становить три євро, і, відповідно, є достатній запас для безболісного для фермерів зниження цін з таких високих рівнів.

Джерело інформації www.asaja.com

 


Зібрав інформацію: Андрій Марченко


Leave A Comment