Іспанські виробники часнику вимагають перегляду європейських квот для Китаю

Європейський ринок часнику це жортка конкуренція. Перш за все це протистояння основних виробників (Іспанія та Франція) з основними експортерома – Китай та Аргентина. Ми звернули увагу на один з елементів цього протистояння – захисні квоти ЄС.

logo-anpcaНаціональна асоціація виробників та трейдерів часнику Іспанії (ANPCA) опублікувала через пресу звернення до Європейської комісії з вимогою переглянути квоту Китаю на поставку часнику до Європейського союзу у зв’язку з виходом із нього Сполученого Королівства.

В прес-релізі йдеться про необхідність відрегулювати квоту на імпорт ЄС, адже через Brexit відбудуться суттєві зміни на внутрішньому ринку часнику. Оскільки саме Великобританія була одним з головних імпортерів цього продукту, то її вихід призведе до суттєвих втрат з боку основних виробників часнику, насамперед – Іспанії. ANPCA наголошує, що розрахунок квоти Китаю базується на дослідженні, зробленому ще до оголошення рішення щодо Brexit, а тому не відображає сучасної ситуації.

До того ж, іспанські виробники часнику отримали цього річ досить добрий врожай, як з точки зору кількості, так і якості продукції. Тому їх турбує цьогорічна ринкова кон’юнктура, яка може суттєво вплинути на рентабельність цього бізнесу.

З квотами взагалі таке діло. Ринок часнику ЄС має захисні мита на ввезення до ЄС імпортного часнику. За загальним правилом таке мито становить 9% від вартості товару + 1200 Євро за кожну тону. Загальні правила та тарифи можна подивитись тут. А вже з цих правил є виключення, які дозволяють деяким країнам ввозити часник до ЄС (в обумовленому обсязі) з нижчими ставками мита, або взагалі з 0.

 

Купити часник український у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

Квота Китаю складає 33 600 кг на рік, які він може експортувати до ЄС сплачуючи при цьому мито лише на рівні 9,8 %  від вартості товару (не сплачує додатковго 1200 Євро за тону).

Україна, доречі, має квоту на рівні 500 тонн  які можна експортувати до ЄС з митним тарифом 0% та 0 Євро за тону . Тобто є дуже непогані передумови для конкурентності нашого часнику.

Квота не означає, що понад зазначений обсяг не можна експортувати до ЄС. Можна, але сплачувати прийдеться повне мито.

До слова, ANPCA об’єднує понад 1800 виробників та 47 найбільших трейдерів часнику, що здійснюють реалізацію більш ніж 70% усієї вирощеної продукції в Іспанії, а сама країна посідає третє місце в світі за експортом часнику і друге – за виручкою від його продажу.


Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook

Leave A Comment