Китай бореться з ціновим пузирем на ринку часнику

Слабкий урожай часнику в 2016 році в Китаї і інтерес з боку спекулянтів, призвели до зростання попиту на часник.

 

Нафта, золото або такі продукти, як пшениця і рис є одними з видів сировини, в які спекулянти вкладають мільярди по всьому світу. Винахідливі інвестори в Китаї тепер знайшли новий об’єкт спекуляції: часник. За повідомленнями ЗМІ (рівня Financial Times), інвестори вклали багато грошей в більшу частину врожаю 2016 року, в надії на отримання прибутку через зростання цін на часник.

Зростання цін на часник в Китаї почалося з минулого року. Початок такого тренду дало очікування неврожаю часнику. Сильні дощі, а потім сніг у самому “часниковому” регіоні Китаю Шандунь в кінцевому рахунку призвели до втрат врожаю на рівні від 9 до 15% порівняно з урожаєм 2015 року.

Тим не менш, цінова тенденція в даний час живе своъм власним життям. Протягом 2016 року, ціна на часник піднялася більш ніж в два рази. На це вплинуло не тільки те, що фермери почали притримувати урожай в надії на зростання цін, але і те, що спекулянти з міст увійшли з великими сумами в часниковий бізнес.

chesnok-v-kitaye-2

“Багато людей знали, що в цьому році урожай часнику був низьким. Тому вони подумали “на різниці в ціні я отримаю прибуток”, розповідає експерт China Information Group, яка аналізує ціни на різні товари.

 

Купити часник український у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

Однак погані і хороші врожаї часнику існували і в минулому. Тепер же в ціноутворенні істотну роль починають грати спекулянти. Цьому частково сприяло те, що китайська влада, борються з “бульбашками” на фондовому ринку та ринку нерухомості, а інвестори шукають нові можливості.

На думку аналітиків ринок часнику в Китаї дуже нестійкий і якщо не буде ніяких несподіванок з урожаєм часнику в 2017 році, то ціни на часник будуть мати спадну тенденцію починаючи з травня 2017 року.

 


Андрій Марченко


Leave A Comment