Китай додав 48000 га нових площ часнику

 

За результатами дослідження, проведеного китайською компанією – постачальником сільськогосподарської продукції Jining Greenstream Fruit & Vegetables, в 2016 році виробничі площі часнику в Китаї становили близько 284 650 га. У цьому ж році вони досягли вже 333 333 га. Таким чином, площа  збільшилася приблизно на 48 000 гектарів.

 

Якість та розмір голівок

Як зазначається китайськими аграріями, якість часнику в цьому році досить висока.

Виробництво часнику розміром від 5 см  – більше, ніж у 2016 році.

Однак, виробництво часнику, розмір голівок яких 4,5 см – нижче, ніж у минулому році.

 

 

Експортні регіони та обсяги виробництва

Основними експортними регіонами, які складають 70% від загальної площі виробництва в Китаї і 90% експортованого часнику, є околиці провінцій:

 

  1. Шаньдун (Shandong) – Пинъи (Pingyi ), Цзиньсян (Jinxiang ), Лайу (Laiwu).
  2. Цзянсу (Jiangsu) – Пичжоу (Pizhou), Сюйчжоу (Xuzhou).
  3. Хенань (Henan) – Чжунму (Zhongmu).
  4. Шаньсі (Shanxi) – Цисянь (Qixian).

 

 

Завдяки сприятливим погодним умовам, обсяг виробництва часнику в провінціях Хенань, Цзянсу та прилеглих районів зросли приблизно на 1,2 мільйона тонн порівняно з 2016 р. Це зростання на 45%.

Виробничі площі часнику в провінціях, орієнтованих на експорт зросли на 45000 га. В 2016 році вони становили 187 500 га. В цьому ж році досягли 232 400 га.

Загальний обсяг виробництва 2017 року на 39% вище, ніж в 2016 році.

Площа виробництва білого часнику не змінилася, однак обсяг виробництва в 2017 році зріс на 20% порівняно з 2016 роком.

Часник з провінцій Шаньдун та Цзянсу йде на європейський і латиноамериканський ринки. У той час як часник з провінції Хенань задовольняє ринки Близького Сходу та Південно-східної Азії.

Збір врожаю в цих областях майже підходить до кінця і новий часник вже виходить на ринки.

Перші партії планують починати постачати з 5 червня (часник 4,5 см і 5,0 см), з 8 червня – часник 5, 5 см, після 12 червня – часник 6,0 см.

 

Фактори, що впливають на обсяг експорту часнику та його ціну

Внутрішня спекуляція

Зростання виробничих площ та об’єму врожаю в 2017 році очевидні.

Це створює достатній запас на ринку часнику. Це означає, що в цьому році місцеві спекулянти ведуть себе раціонально по відношенню до часнику, що знижує спекуляцію. Передбачається, що ціна часнику буде залишатися на низькому рівні.

Вимоги китайського внутрішнього ринку
У Китаї, внутрішні вимоги зростають з кожним роком. Завдяки цьому, внутрішній ринок може виставити високу ціну за часник хорошої якості. В цьому році активну роль відіграє розширення внутрішнього попиту на часник. А спрос на внутрішньому ринку відіграє стабілізаційну роль щодо ціни.

Однак зростання попиту та передбачуваних великих поставок у цьому році, не буде мати великого впливу на майбутнє ринку часнику. Таким чином, ціна часнику, швидше за все, продовжить залишатися на низькому рівні і в майбутньому.

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95

 


Джерело:

freshplaza.com


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment