Китай – прогноз цін на часник в 2017 році

 

Наводимо деякі точки зору китайських компаній щодо цін на китайський часник у 2017 році

 

У кінці березня, перші обсяги китайського часнику почнуть находити на внутрішній ринок з самої південно-західної провінції – Юньнань (знаходиться на одній ширині з Єгиптом та Мексикою  – тропічний клімат) .

Місцевий ринок з нетерпінням чекає нового врожаю, який, як очікують, буде продаватися за ціною нижче, ніж на часник, який знаходиться у зберіганні.

У попередні роки обсяги поставок часнику з провінції Юньнань не займали великої частки на ринку Китаю, але через високі ціни на місцеві сорти часнику, відбулося розширення посівних площ і збільшення виробництва  приблизно на 20% (за інформацією компанії Jining Tianshan & Land Trading).  Через високі ціни в 2016 році на часник були складнощі з його експорту і в даний час компанія готується до початку нового сезону часнику.

 
Збільшення виробництва

Представник зазначеної компанії  пояснює, що загальний обсяг виробництва часнику в цьому році (2017) буде  більш за попередній близько на 20, що, як очікується, призведе до зниження цін.

Після того, як новий урожай потрапляє на ринок, старі запаси більш не продаються. Збережений часник або повинен буде продаватися за нижчою ціною або зовсім виходить з ринку.

Наразі запаси часнику на зберіганні в Китаї аналогічні тим, які в минулому році.

У минулому сезоні, однак, ціни реагували на різке падіння виробництва через пошкодження часнику морозом. Тепер якраз навпаки очікується  збільшення виробництва.

Наступні три-чотири тижні, ціни можливо будуть знижуватися і тоді можна буде з більшою ймовірністю прогнозувати що станеться далі.

 

За станом на 12 березня 2017 року ціна на часник на оптові партії в Китаї відносно незмінна і дорівнює:

Сорт  часнику Калібр Ціна USD/kg
Білий 6 2,12
Білий 5,5 1,96
Білий 5 1,68
Білий 4,5 1,57
Фіолетовий 6 2,20
Фіолетовий 5,5 2,03
Фіолетовий 5 1,83
Фіолетовий 4,5 1,78

 

Ще одна проблема в тому, що міжнародні закупки  впали через високі ціни на китайський часник. Зарубіжні трейдери пішли шукати інших постачальників, таких як Іспанія, Перу та Аргентина. Після того, як роздрібні торговці й імпортери вирішили поміняти постачальника, буде складно повернути їх знов. І оскільки тепер Китай не може більше конкурувати ціною то, китайський ринок часнику скоротився. В 2017 році експортний сектор буде робити  все можливе, щоб повернути старих клієнтів.

З цих підстав, представники зазначеної китайської компанії вважають, що в середньому ціна на китайський часник знизиться на 30 відсотків від рівня 2016 року.

 

 

Джерело: www.agf.nl

 


Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування і бізнес на часнику  – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment