Китай: У 2016 році очікується зниження врожаю часнику

На світовому ринку часнику Китай займає чільне місце (80% виробництва). Тому для міжнародних цін на часник дуже важливо розуміти ситуацію в Китаї з поточним врожаєм.

В цілому, за інформацією, що надходить, Китай в 2016 році виростить часнику менше ніж у 2015 відсотків на 25-30.

А це вплине на попит і ціни на часник навіть в Україні, оскільки Україна з Китаю імпортує близько 9 000 тонн часнику в рік.

 

У 2015 році в Китаї посадили часнику менше ніж в 2014

vyrashchivaniye chesnoka v kitayeЗа повідомленням з сайту freshplaza.com: «на основі національних статистичних даних, у 2015 році плантації під часником в Китаї скоротилося приблизно на 10% , або на 15% в порівнянні з  2014 р.»

Відповідно урожай озимого часнику в Китаї в 2016 році буде також приблизно на 10-15% нижчі ніж врожай 2015 року.

 

 

 

Купити український часник у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

 

Озимий часник погано переніс зиму

isporchennyy urozhay chesnokaВеликий експортер часнику розповідає, що в Китаї морози в грудні і січні пошкодили молоді пагони часнику, посаджені в минулому році.

У провінції Шаньдун є побоювання, що 30% врожаю часнику загинуло в результаті холоду в грудні і січні. (джерело)

Крім того, я знайшов статтю в китайському виданні, де коментарі про вирощування часнику беруть у кількох невеликих фермерів. Вони розповідають приблизно таке, – що за останні 20 років в провінції рідко виникали такі несприятливі погодні умови – зима почалася дуже теплою погодою, і часник пустив великі пагони, а потім різко настали морози з температурою нижче мінус 20 градусів.

У підсумку в їх селі, де вони всі разом посадили 300 гектар часнику (!!!), більше 2/3 посівів пошкоджені. Очікувана врожайність у них тепер не 5000 кг з гектара, а 750. Ну і в зв’язку з необхідністю залишити часник на посадку, на продаж потрапить взагалі мала кількість. Оригінал статті тут

За оцінками китайських експертів, ці проблеми з зимівлею призведуть до втрати близько 10% від загального врожаю часнику в Китаї.

Таким чином, виходячи з того, що Китай виробляє близько 20 млн. тонн часнику в рік, то в 2016 від Китаю на ринок (внутрішній і зовнішній) не надійде близько 4-6 млн. тонн. А це більше, ніж вирощується в усьому іншому світі, разом взятому!

 

Ще трохи цікавої інформації зі статей про вирощування часнику в Китаї

  • Індонезія купує в Китаї близько 300 000 тонн часнику в рік (1 місце по експорту).
  • Бразилія імпортує приблизно 80 000 тонн часнику (2 місце по експорту).
  • Фіолетовий часник найпопулярніший сорт на бразильському ринку,
  • На європейському ринку – більше полюбляють білий часник

У багатьох країнах китайські експортні компанії повинні платити податок на імпорт часнику та антидемпінгові податки. Наприклад, у Бразилії такі збори сумарно складають 515 доларів за тонну.

Одна з проблем вирощування часнику в Китаї – великий відсоток ручної праці: близько 90% виробництва часнику робиться вручну.

Підсумок – продовжуємо стежити за інформацією про врожайність часнику в Китаї. Це однозначно позначиться на цінах на часник у всьому світі.


Зібрав інформацію: Андрій Марченко


Leave A Comment