Китай є основною загрозою на ринку часнику

На іспанській версії сайту freshplaza.es вийшла стаття з аргентинської точкою зору на світовий ринок часнику і глобальну конкуренцію в ньому. Наводимо переклад цієї статті.

Останній сезон часнику в Іспанії показав, що ця європейська країна займає друге місце на міжнародному ринку, витіснивши Аргентину на третє місце. Аргентина протягом кількох останніх років до цього займала друге місце завдяки виробництву часнику в провінціях Мендоса і Сан – Хуан.

“Історично склалося, що Китай є провідним експортером часнику і здійснює найвагоміший вплив на міжнародні ціни. В останні роки Іспанія починає переважати в якості основного постачальника в деякі країни, але аргентинські та іспанські фермери не розглядають один одного як конкуренцію, а швидше як доповнення” говорить Гільєрмо Сан – Мартін, представник Asoc.A.Men (Асоціація виробників часнику в Мендоса).

Argentine garlic02

“У нас є розуміння того, що Іспанія є стратегічним партнером для Аргентини, тому що ми пішли в різні сегменти. На даний момент мета Аргентини полягає в тому, щоб ефективно використовувати частку експорту, яку ми вже маємо на європейському ринку – 19000 тонн і створити більш тісну інтеграцію з європейськими виробниками. Співпрацюючи з Іспанією ми можемо зміцнити наші технічні можливості та розробляти спільні стратегічні плани по захисту наших товарів від демпінгу, який широко застосовує Китай. Спільно ми зможемо виграти більше на міжнародних ринках і забезпечити поставки преміального продукту, який відрізняється від китайського часнику” продовжує Сан – Мартін.

Купити часник українська у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

В цьому році оцінюється, що Аргентина задіяла під посадку часнику 9 500 га. Це на 14 % більше порівняно з минулим роком.

“Збільшилася в основному посадка червоного часнику (рожевого), який буде експортовано на бразильський ринок ( на Бразилію припадає 85% всього експорту аргентинського часнику). Цей сорт в основному вирощується в провінції Мендоса, в умовах сприятливого клімату і малої кількості опадів, а також екологічно чистого регіону. Це дозволяє вирощувати часнику високої якості. Крім того, висока концентрація сухих речовин у цьому часнику дає велику природну здатність тривалому зберіганню, тому використання хімічних речовин або охолодження не є обов’язковим” говорить представник Асоціації виробників часнику.

Argentine garlic03

Він також підкреслив, що в останні роки в Китаї відбулося збільшення ціни на часник і в цьому сезоні, на початковому етапі, звіти показали , що в Китаї намічається спад обсягів вирощування часнику, що матиме позитивний вплив на ціни. Але останні статистичні дані суперечать цій інформації. “Чутки щодо китайського ринку є проблемою, тому що якщо правда те, що на китайський часник падатиме ціна то Аргентина буде мати обмежений вихід на інші ринки. Ми твердо переконані , що головною загрозою на ринку часнику є Китай, де вирощування часнику значною мірою субсидується і є хороший досвід тривалого зберігання врожаю. У середині липня ми будемо мати більш точну інформацію про ситуацію”


 

Оригінал статті: тут

 


Перевод: Андрей Марченко

Leave A Comment