Китай в 2016 році експортував часнику на 1,3 млрд доларів

За повідомленнями Бюро інспекції та карантину зі «столиці часнику» Цзинін (провінція Шаньдун) у цьому році, експорт часнику і продуктів його переробки з Китаю перевищили $ 1,3 млрд. (станом на 7 грудня 2016 року). Це новий рекорд.

В даний час в Цзинін діє близько 200 експортних підприємств, річний обсяг експорту часнику склав більше 800 000 тонн, приносячи користь населенню в 1,5 мільйона чоловік.

Бюро з інспекції і карантину м. Цзинін повідомляє, що обсяг експорту часнику не перевищив очікування, навпаки, протягом цього року виробництво часнику знизилася із-за збитків від несприятливих погодних явищ.

Однак в останні роки спостерігається постійне підвищення рівня попиту на часник на внутрішньому ринку Китаю, що обумовлено підвищенням рівня життя. Це також впливає на зменшення обсягів часнику на експорт.

У той час як виробництво часнику не виправдало очікувань, ціни на часник в цьому році сформувалися на значно більш високому рівні, ніж у попередні роки.

Особливістю експорту китайського часнику є те, що різні країни висувають різні вимоги до продукту.

Найбільший обсяг експорту часнику з Китаю йде в країни Південно-Східної Азії головним чином, в Індонезію, Філіппіни і в інших країни, що становить 40% від усього експорту часнику з Китаю. Вимоги до якості часнику в цих країнах є відносно низькими.

Деякі країни, є більш вимогливими до якості часнику. Такі держави як Австралія, Бразилія, Нова Зеландія, Коста-Ріка контролюють кількість бактерій в часнику і залишкові пестициди. Встановлюючи жорсткі вимоги до якості.

Сполучені Штати, Японія, ЄС висувають високі вимоги не тільки до якості, але і до зовнішнього вигляду товару – сортність, відсутність тріщин, дефектів, рівномірний колір. Тобто часник, який поставляється в ці країни, повинен бути якісним і максимально красивим.

Крім того, ці країни також мають різні вимоги до упаковки, деякі країни вимагають невеликий пакет, мішок близько 5 кг, деякі країни вимагають поштучну упаковку кожної головки часнику або плетіння його в коси.

 

На відео, при відвідуванні китайського ринку часнику в Цзиньсян, ми зняли, як китайці вплітають часник в коси для експорту

Сам звіт про відвідвання ринку часнику: Українські часниківники в Китаї

 

 


Оригінал статті: http://jining.sdchina.com


Інформацію підготував – Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook або додайте свій E-mail у форму праворуч.

Leave A Comment