Обсяги вирощування часнику в Іспанії

Пропонуємо Вашій увазі інформацію з доповіді секретаря Національної ради часнику Іспанії, в якій наведені дані по посадкових площах і врожаю часнику в Іспанії в 2016 році.

Брак врожаю в Китаї, на частку якого припадає 80% світового виробництва, приносить користь виробникам Іспанії у вигляді високих цін і збільшення експорту.

Сектор виробництва часнику переживає “непередбачувану ситуацію завдяки ефекту Китаю”. На це вказує Хуан Мартінес, технічний секретар Асоціації Національна рада часнику. В цьому році в Іспанії зібрано понад 200 000 тонн часнику і ціни вище попереднього сезону.

На частку Китаю припадає понад 80% світового виробництва і торгівлі, отже, падіння виробництва в цій країні більш ніж на 15%, з-за несприятливих погодних умов, принесло користь іспанським виробникам. Орієнтованість китайського часнику на експорт породжує, за словами Мартінеса, внутрішні спекуляції. Великі оператори в Китаї викупили великі партії часнику і заклали його на зберігання, контролюючи частку ринку. Ситуація, яка, на думку Мартінеса, може призвести їх до тяжких втрат”.

Реальність така, що китайський дефіцит, створює нові ринки збуту для іспанського часнику. Крім того в цьому сезоні відзначалося падіння виробництва у Франції. Такі напрямки, як Бразилія, Тайвань і Південна Африка бажають купувати іспанский часник.

З 200 000 тонн, вироблених в Іспанії, 100 000 в даний час бронируюся для поставок в Європейський Союз, 50 000 в треті країни, а решта залишається на внутрішньому ринку. Тим не менш, Іспанія є країною з дефіцитом часнику, яка імпортує близько 6000 тонн часнику в рік.

Найбільш затребуваними є місцеві сорти – білий часник з Кастилії і Леона. Асоціація Національна рада часнику займає третє місце в національному рейтингу виробників після Кастілья-Ла-Манча і Андалусії, з 12000 і 4700 га відповідно (з 20 500 га в Іспанії). Фермери (цієї асоціації) посадили в минулому сезоні близько 2 000 гектарів. В цьому році можливо площі зросли з-за хороших ціни. З них 1300 га знаходяться у Вальядоліді, близько 400 в провінції Сеговія і 200 в Замора.

Президент Асоціації з розвитку часнику Вальеладо (Сеговія) Оскар Куельяр, фермери якою обробляють 500 гектарів часнику, зізнається, що китайська ситуація зробила часник “прибутковим вкладенням” і люди “збуджуються”. Якщо ми вважаємо, що зробити кілограм часнику коштує близько 90, а закупівельні ціни коливаються від 1, 30 і 1,40 євро, то це можна зрозуміти .

У цьому сенсі президент асоціації нагадав, що в минулому році посівна площа збільшилася на 20%. У цьому році жодних цифр поки немає. Куельяр також вказує на більш якісне насіння і роботу, що він вважає найважнішим  для сектора.

Хуан Мартінес визнає значне поліпшення виробництва та урожайності в розрахунку на гектар, проте жалкує про те, що сектор “погано організований“.

Чесничники Іспанії відзначають, що Китай рано чи пізно буде надолужувати втрачені ринки.

 

А ось невеличке відео про зазначену асоціацію (видно який часник у них і яка упаковка)

 


Джерело www.elcorreodeburgos.com


Інформацію підготував – Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook або додайте свій E-mail у форму праворуч.

Leave A Comment