Огляд світового ринку часнику за 2016 рік

Популярний агропортал FreshPlaza провів короткий аналіз світового ринку часнику в сезоні 2015-2016. Пропонуємо вашій увазі переклад цього огляду.

Той факт, що китайський урожай часнику в цьому році був розчаруванням став позитивним для виробників в інших країнах. На частку Китаю припадає 70 відсотків світового виробництва, тому якщо ця країна фіксує падіння 15 відсотків у обсязі, то це має суттєвий вплив на весь світовий ринок.
Китай контролює половину світового ринку часнику. Країна боролася з холодною зимою, яка знищила врожай. Через такі проблеми в Китаї, виникли можливості на світовому ринку для інших виробників.
Тим не менш, Китай – не єдина країна, де виробництво зменшилося, так у Франції також зафіксували падіння.
Іспанія та Індія отримали найбільшу вигоду від цієї ситуації. Ціни високі, а попит і експорт знаходяться на підйомі.
Чисті імпортери, як Нідерланди і Південна Африка, могли лише пристосовуватися до подій на світовому ринку.

 

Спекуляція і холодна погода в Китаї

В сезоні 2014-2015 китайські експортери отримали рекордну ціну, яка була на 20% вище, ніж роком раніше. Внаслідок цього площі під посадку часником в 2015-2016 році збільшилися риблизн0 на 8  – 10%. Однак цей ріст площ, не привів до збільшення обсягів. З-за погодних катаклізмів загальний урожай 2016 року був нижче торішнього на 10 – 20%.
Збір врожаю часнику в Китаї стартував у травні в провінції Хенань, на півночі Китаю. З точки зору розміру часнику, цей ранній сорт завжди менше, ніж ті сорти, які заготовлюється в провінції Шаньдун. Тим не менш, насадження в провінції Шаньдун постраждали від низьких температур листопада 2015 року. Цей регіон зафіксував найбільші втрати.
У той же час, попит на внутрішньому ринку Китаю є сильним і спекулянти контролюють частку ринку. Ці трейдери купують часник, а потім зберігають його, пропонуючи на продаж лише в невеликих обсягах і штучно штовхаючи ціни вгору. Ціна в даний час (жовтень 2016 року) стабільна, між 2 200 і 2 800 доларів за тонну, залежно від розміру і типу упаковки.

 

Купити часник український у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

 

Чи обжене Індія Китай?

Експорт у цьому році в три рази більше, ніж у минулому році, за словами експортера. Із-за часткового зменшення експорту Китаю, на світовому ринку спостерігається зростання попиту на часник з Індії. Експортери отримують запити з Європи, але й китайські торговці звертаються до індійських експортерів. В результаті гарного попиту, ціни виросли в два рази. Дрібні експортери відвантажують близько 50 тонн часнику в день, і цей обсяг буде тільки збільшуватися. Кувейт, Бахрейн, Йорданія та інші країни Перської затоки все частіше вимагають індійський часник. Крім того, Німеччина, Італія і Японія є основними ринками експорту. Індійський пік сезону починається в період з лютого по квітень і досягає свого максимуму попиту в період з травня по липень. В цей час, часник на ринку надходить зі сховищ. Паніка серед кількох великих імпортерів призвела до зростання ціни у всьому світі.

 

Дуже мало робітників у Каліфорнії

Ринок часнику в Сполучених Штатах добре себе почуває в цьому сезоні, в основному з-за китайського дефіциту. Країна є восьмим за величиною виробником у світі. Більшість виробників розташовані в Каліфорнії, де вирощується 90 відсотків всього американського часнику. Часнику вирощено було менше в цьому році, що призвело до скорочення поставок на американський ринок і стало позитивним фактором для трейдерів.
Тим не менш, виробники в Каліфорнії намагаються з усіх сил, щоб залучити достатню кількість робочих для прибирання врожаю. Торік урожай був ще в стадії реалізації в листопаді в результаті нестачі робочих. Американський трейдер каже, що ціни будуть залишатися добрими, поки новий урожай не потрапить на ринок в червні 2017 року.

 

Південна Африка воліє іспанський часник

Африканська країна має обмежене виробництво 2500 тонн на рік. Крім цього, країна імпортує близько 3500 тонн в рік, тому ціноутворення визначається обставинами на світовому ринку. Іспанія є найбільшим постачальником в країну, за нею слідує Китай. Уряд Південної Африки націлений на захист вітчизняних культур з застосуванням різних заходів. Застосовуються високі імпортні мита. Попит зростає в середньому на 6% в рік. Незважаючи на невелике виробництво, країна може експортувати приблизно 1000 тонн в рік, в основному в сусідні країни. Експорт включає  в себе як вітчизняний часник так і реекспорт.

 

Ботсвана вимагає нігерійський часник

Представник Ботсвани в Нігерії закликав уряд Нігерії збільшити експорт деяких видів сільськогосподарської продукції, у тому числі часнику. Нігерія в змозі розширити свій експорт.

 

Іспанія витягує вигоду з китайського дефіциту

Продаж часнику йде гладко в цьому році, за словами трейдера. Триває висхідний тренд також присутній в попередні два сезони. Крім того, країна може отримати вигоду з скорочення експорту Китаю. “Ми могли б досягти ринків, на яких раніше нам було дуже важко , щоб представити наш часник. Це особливо актуально для Азії, Африки та Південної Америки”, повідомляє іспанська експортер.

 

Грецькі ціни нестабільні через спекуляції

Ціни на грецький часник низькі з-за спекуляцій трейдерів, але вони, як очікується, стабілізуються, коли китайський часник потрапить на ринок у наступному місяці. В даний час, існує ще невеликий обсяг імпорту, і попит низький, але це, на думку трейдера, повинно змінитися в наступному місяці. Близько Різдва, ціна може зрости втричі. Вартість китайського часнику збільшилася з 2,60 доларів за кілограм до 2,80 євро за кілограм. Грецькі імпортери також прагнуть організувати постачання часнику з Єгипту та Іспанії. Продукт також експортується в країни регіону, такі як Угорщина та Болгарія.

 

Французький урожай знижується

Французький часник, як правило, збирають в липні. Більша частина продукції залишається на внутрішньому ринку, і майже не експортується. У цьому році, однак, були деякі проблеми з урожаєм, що призвело до меншого виробництва. В нормальному сезоні, у Франції збирають в середньому 7 тонн з гектара, але в цьому році середня врожайність склала 5 тонн з гектара. Основною причиною цього стали сильні дощі, що пройшли в квітні і травні. В результаті ціни на часник дуже високі.

 

Нідерланди воліють китайський часник

Голландський імпорт часнику в основному здійснюється з Китаю, найбільшого в світі постачальника, який зберігав ринкові ціни під контролем протягом багатьох років. Деякі інші країни, такі як Іспанія, Угорщина та Словаччина, можуть заповнити недостачу на ринку за рахунок місцевого виробництва. Якість китайського часнику, що поставляється в Європу є досить високою, і особливо цей часник відомий своїм білим кольором.

 

Ізраїльські фермери постраждали від імпорту

Ізраїльська продукція в основному призначена для внутрішнього ринку, де круглий рік є стабільний попит. Клімат країни дозволяє вирощувати часник в усіх сільськогосподарських районах. Незважаючи на стабільну ситуацію на ринку, ціни значно коливаються в зв’язку з впливом імпорту. Цей імпорт надходить в основному з Китаю. В даний час ціни на часник становлять близько 6,60 євро за кілограм, але насправді вони можуть варіюватися між 3,50 і 9,50 євро за кілограм.

Місцеві виробники скаржаться, що супермаркети продають імпортний часник за вищими цінами – з-за нібито кращої якості. За словами виробників, проте, це дурниця, і немає ніякої практичної різниці між ізраїльським часником і часником, що надходять з-за кордону. Проводяться промо-кампанії, щоб мотивувати ізраїльтян купувати вітчизняний продукт. Мета полягає в тому, щоб підвищити дохід, отриманий від вирощування.

На світовому ринку існують можливості для нішевих продуктів, таких як органічний часник, який може бути експортований в США і Канаду.

 


Оригінал статті www.freshplaza.com


Переклад: Андрій Марченко


Leave A Comment