Після того, як у минулому році Китай пережив складний сезон та була помітно знижена їх продуктивність, багато країн побачили шанс у збільшенні своєї частки на світовому ринку часнику.

У цьому році Китай повернувся з великим об’ємом та знову претендує на свою першість на світовому ринку.

Інші країни також вбачають свої можливості в культивуванні часнику. Так, виробники з Домініканської республіки та України набирають обертів у розвитку часникового виробництва.

Китайський ринок виріс на 80% у 2017 році

У цьому році запаси часнику на зберіганні 348 000 тонн, що майже на 78% більше, ніж роком раніше (196 000 тонн у 2016 році). В минулому році площа посівів збільшилася, тому врожай у цьому році майже подвоївся.

Це збільшення пропозиції відбилося на експортній ціні на часник, яка становить близько 6000 юанів (770 євро) за тонну. У той же період минулого року ціна становила 10 000 юанів за тонну – різниця у 40% з поточною ситуацією.

 

 

Індія орієнтована на внутрішній ринок

Часник вирощують у центрі та на півночі країни. На оптовому ринку в окрузі Мандасаур (Mandsaur district) у пік сезону торгується понад 800 тонн часнику. Однак більша частина продукції залишається в межах країни. Близько 10% призначене для експорту. Попит обмежений, оскільки сильна конкуренція з китайським часником.

 

 

Австралія хоче більше внутрішнього продукту

До недавнього часу в Австралії вирощувався маленький часник. Збір урожаю починається в кінці весни та триває протягом літа. Приблизно 80% часнику імпортується. Велика частина часнику надходить з Китаю, але також збільшуються поставки з Іспанії, Аргентини, Мексики та США. Місцеві виробники працюють над збільшенням внутрішнього виробництва, щоб мати можливість задовольнити 30% попиту.

 

 

США: очікується стабільна ціна

В той час коли починається сезон експорту з Аргентини, перуанські експортери посилюють свій тиск на американський ринок. «У мене було кілька запитів від виробників та трейдерів з Перу», – каже американський імпортер. Компанія імпортує часник з Аргентини. Як буде розвиватися ринок все ще залишається невизначеним. «Ми не очікуємо, що в 2018 році ціни будуть такими високими, але ми очікуємо стабільної ціни».

 

 

Нідерланди: низька ціна на часник приваблює випадкових імпортерів

Ринок часнику в Нідерландах на даний час у скруті. Поточні ціни дозволяють багатьом імпортерам придбати контейнер часнику, в той час як часто їм потрібно всього кілька піддонів на тиждень. Це робить ситуацію незрозумілою, хоча й звинувачувати у цьому когось безглуздо. Урожай як в Китаї, так й в Іспанії були дуже хорошими, а в Китаї навіть найбільший урожай за останні роки. Фактично, всі країни-виробники посадили більше минулого року. Імпортери чекають, що ринок, ймовірно, стабілізується або сповільниться, враховуючи запаси та поганий попит на сьогоднішній день. Вони впевнені, що, якщо попиту не буде більше, ціна безумовно впаде після китайського Нового року.

 

 

Бельгійці воліють європейський продукт

На ринку переважає часник з Європи. На даний час китайський ринок часнику трохи розчаровує, каже бельгійський трейдер. Роздрібні торговці та трейдери воліють купувати часник з Європи, якщо різниця в ціні невелика. Китайський часник продається майже за ціною імпорту , але все ж торгівля йде дуже повільно.

 

 

Іспанія: більш високий урожай, стабільна ціна

Іспанський урожай був на 20% вище, ніж у минулому році. Ціни були стабільними з липня, коли урожай закінчився. Попит хороший, та, на думку трейдерів, ринку для реалізації іспанського часнику достатньо. Це також пов’язано з новими ринками, які були задіяні в минулому році, незважаючи на конкуренцію з боку Китаю. У минулому році ціни були низькими, але в річному обчисленні цей рік став рекордним. На даний момент ціни є вигідними.

В даний час виробники вирощують весняний часник на наступний сезон. Клімат сприятливий, хоча виробники побоюються посухи. Надто рано говорити про майбутньому сезоні, але, схоже, у наступному році площа трохи знизиться. Посадка нового часнику триває до лютого.

 

 

Італія повідомляє про хороше виробництві

Хоча роздрібні торговці підтримують вітчизняне виробництво часнику, місцевого виробництва недостатньо для задоволення попиту. «Обсяги хороші, врожайність (суха вага) становить від 10 до 12 тонн на гектар, сухий сезон не впливає на виробництво, та ми добре впоралися з проблемами фузаріуму», – говорить трейдер. Імпортний часник зазвичай дешевше, ніж внутрішній продукт. Більшість роздрібних продавців при купівлі часнику вибирають його по країні походження.

 

 

Важкий сезон для Франції

Ринок в скруті через конкуренцію з боку Іспанії. Крім того, у цьому сезоні виникли проблеми з фузаріумом, який вплинув на врожай. Тим не менш, обсяг є стабільним, хоча потрібно гарне сортування. Іспанський часник йде менш ніж за 0,50 євро за кілограм. Споживачі більше зацікавлені в ціні, ніж в країні походження. Білий часник є найпопулярнішим. Зростає й імпорт, й експорт. Імпорт включає Іспанію та  Китай. Експорт йде до Швейцарії, Німеччини, Бельгії та Австрії.

 

 

Стабільний сезон для Греції

Виробники посадили часник протягом двох тижнів. Умови для цього хороші. У попередньому сезоні був хороший обсяг та гарна якість. В результаті, на даний час часник продається зі складів. Ціни нормальні та орієнтовані саме на внутрішній ринок. Ціна для часнику розміром до 6 см в даний час складає від 2,50 до 2,70 євро за кілограм. До листопада в Греції імпортується мало продукту, більшість споживачів вибирають грецький часник. Після Різдва тут більше місця для іспанського та китайського часнику. Часник єгипетського виробництва з’явиться на ринку у квітні.

 

 

Україна бачить можливості для вирощування часнику

Все більше і більше виробників знаходять вирощування часнику прибутковим. Незважаючи на те, що виробництво, як і раніше невелике, виробники бачать великий потенціал у виробництві часнику.

Значні інвестиції були вкладені у технологічний прогрес, який дозволив збільшити виробництво та відкрити нові ринки. У цьому сезоні зібрано понад 200 000 тонн врожаю. Внутрішнє вирощування забезпечує 90% місцевого ринку. У період з лютого по травень часник імпортується з Китаю. Історичним експортним ринком для українського часнику є Білорусь, країни Прибалтики також купують продукт українського виробництва. Прагнення до експорту також мотивується низькою ціною – 1 євро за кілограм свіжого часнику.

 

 

Перу шукає можливості

Порівняно з минулим роком цей сезон був складним. «Минулого року ринок був добрим для часнику розміром 5 – 6 см, але оскільки у цьому році Китай має великі обсяги, ми отримуємо запити тільки на розміри 7 – 8», – говорить трейдер. Рішення цієї проблеми було знайдено в маркетингу малих калібрів у нетто-упаковці для США. Урожай фіолетового часнику чекає свого виходу. На австралійському ринку є місце для великих розмірів фіолетового часнику. «У нас великі очікування на експортний сезон фіолетового часнику, він повинен компенсувати сезон білого часнику».

 

 

Більше обсягу для аргентинських виробників

Згідно з даними, опублікованими урядом, виробництво зростає на 14% порівняно з попереднім роком.В останні сезони виробництво має стійке зростання. У 2016 році частка вирощування часнику в площі склала 64%, у цьому році вона зросла до 73%. Це означає, що виробництво оцінюється у 130 000 тонн. Велика частина (74%) призначена для експорту, решта реалізується на внутрішньому ринку. Найбільш важливим ринком є Бразилія, на яку припадає 34% експорту. Більше половини посівів складаються з фіолетового часнику, 34% – червоного часнику, 6% білого та 5% інших видів.

 

 

Виробники Домініканської Республіки вступають в прибуткове культивування

Порівняно з минулим роком, посіви в цьому році становлять більший обсяг. Виробники мотивовані рентабельністю продукту, та сподіваються, що уряд припинить імпорт, коли на внутрішньому ринку з’явиться місцевий продукт. Також були встановлені сушарки для прискорення процесу після збору врожаю. «За нашими оцінками, зібрано 4000 тонн урожаю, що достатньо для задоволення попиту на два місяці.».

 

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95


Джерело:

agf.nl


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment