Підсумки конференції з вирощування часнику 2016

Ось і завершилося перший наш захід щодо розвитку вітчизняного часниківництва – “Конференція по вирощуванню часнику 2016 UkrUP”. Спробую узагальнити враження від цієї події.

 

Емоції

На мій погляд, все вдалося. Дуже інформаційні виступи спікерів. Ну а спілкування в перервах і особливо ввечері першого дня, додали нам всім не просто знань, але і відмінного настрою.

 

Знання

Науковці

Щиро захоплююся тим, як такі люди реально присвячують своє життя дуже глибокому вивченню вирощування українського часнику. Як правило, це відбувається на власному ентузіазмі, без якої-небудь відчутної фінансової підтримки.
Колекція екологічних форм часнику Львівського національного аграрного університету – це захоплення, хобі, що стало національним надбанням завдяки Лідії Петрівні Лищак. Причому статус національного надбання підтверджений на державному рівні Розпорядженням КМУ від 27.12.2006 р. № 665-р, що, на жаль, не означає автоматичну наявність належної підтримки розвитку цієї колекції. Не дивлячись ні на що, роботу над збереженням і розвитком колекції часнику продовжують кандидат сільськогосподарських наук , доцент Борисюк Володимир Сергійович і фахівець Дика Людмила Михайлівна

Для тих, хто не був на конференції і не замислювався про процесі підтримання колекції – це означає, що щороку висаджується близько 380 різних форм і сортів часнику, забезпечується догляд за ними належне зберігання до наступної посадки.

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-1

 

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-2

 

kollektsiya-chesnoka-lvovskogo-agrarnogo-universiteta

 

Одеський державний аграрний університет в особі кандидата сільськогосподарських наук, доцента Попової Людмили Миколаївни, напевне, є лідером у вивченні та розвитку ярих сортів часнику, звичайно, не обходячи увагою і озимий часник. Я думаю, та енергія, з якою Людмила Миколаївна передавала нам знання про ризики, що  мають місце бути при вирощуванні часнику, надихнула абсолютно всіх. Звичайно, відчувається серйозний досвід як у вивченні питань вирощування часнику, так і в умінні передавати цю інформацію слухачам. Скажу так – моя пам’ять працювала на максимальних обертах, тільки і встигаючи обробляти масу корисної інформації :))

 

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-3

 

 

ukrainskiye-sorta-chesnoka

 

Уманьського національний університет садівництва. Це найглибші традиції вивчення питань вирощування часнику, закладені професором Лихацким Віталієм Івановичем, який ще в 1975 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Основні питання агротехніки нестрелкующегося часнику в Південно-західному Лісостепу УРСР», а в 1996 році захистив докторську – «Агробіологічні основи та розробка ефективних технологій вирощування часнику в умовах Лісостепу України».

Традиції уманської школи активно продовжуються доктором сільськогосподарських наук, професором Улянич Оленою Іванівною, завдяки якій були поставлені акценти на особливостях вирощування озимого часнику.

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-4

mirovaya-klassifikatsiya-sortov-chesnoka

 

Матеріали конференції доступні для покупки

 

Фермери

Досвідчені виробники часнику без приховування ділилися своїми напрацюваннями, а ті, хто вирощує часник рік-два – без сорому поділилися своїми помилками. Потрібно розуміти, що кожному цей досвід коштував серйозних фінансових вкладень і втрат.

Озираючись на початок своєї діяльності по вирощуванню часнику, я розумію, що багато чого б віддав за можливість вислухати спікерів нашої конференції перед своїм першим сезоном.

Але, для тих, хто тільки збирається зайнятися вирощуванням часнику, хочу акцентувати – знання це тільки перша половина успіху, друга половина – це дисципліна своєчасного виконання всіх процедур. Повірте, це не банальне зауваження. За кожним пропуском або простроченням виконання певного сільськогосподарського заходу – стоїть абсолютно реальна сума втрат.

Ну а вечірнє спілкування – це маса позитиву. Всі часниківники такі різнобічні особистості 🙂

Взагалі було приємно відчувати себе таким, що має відношення до цієї спільноти дослідників, захоплених спільною ідеєю.

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-5
konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-21
konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-19

Наші гості з Європи

Одним з пріоритетів нашої компанії UkrUP є розвиток експорту українського часнику. Тому ми запросили польського бізнесмена Яцека Аустена, який під час розпаду Радянського Союзу і наступних років зміг стати лідером експорту овочів з Польщі в Німеччину. Польща тоді була частково в подібних з нинішньою Україною умовах – наявність кордону, корупція і все таке.

Тезово – пакування, чітка логістика і митниця, моніторинг цін, представлення інтересів за кордоном, жорстока конкуренція. Загалом, працювати нам ще й працювати – ну, з іншого боку, а як могло бути інакше? Переможемо 🙂

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-122

baryery-dlya-eksporta-chesnoka-na-ukrainskom-rynku

Торгово-промислова палата України

Заінтригувала наявністю потенційно цікавих програм. Так, вони не розраховані суто на часникову галузь, але ми подумаємо, що з цього можна отримати. Вже через день після конференції ми провели цікаві переговори з ТПП.

Дякуємо представникам ТПП Колеснікову Олександру і Каіпецькому Олександру.

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-17

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-16

 

 

Засоби захисту рослин

Проблема захисту часнику полягає в тому, що навіть у провідних світових компаній, що виробляють ЗЗР не існує чітких алгоритмів для нашої культури. Тому особлива подяка представнику компанії Адама Україна Тарасенко Олегу, який провів роботу по узагальненню досвіду не тільки своєї компанії, але і досвіду своїх конкурентів.

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-18

 

normy-vynosa-chesnokom-elementov-pitaniya-iz-pochvy

Системи крапельного поливу для часнику

Дуже важливе питання, оскільки крапельне зрошення дозволяє здійснити не тільки полив, але і доставку рослинам поживних речовин. Однак захід це далеко не дешевий і як зробити його максимально ефективним, і, відповідно, прибутковим, повідав нам Філіппов Дмитро Олександрович, директор компанії «Полив-Сервіс»

konferentsiya-po-vyrashchivaniyu-chesnoka-2016-20

 

 

Висновки

За підсумками конференції і спілкування, мені бачаться такі напрямки співробітництва (кооперації), які можуть бути цікаві всім:

 

Збільшити ефективність вирощування

– бізнесу тісніше співпрацювати з науковцями, допомагаючи в їх проектах і натомість отримуючи ефективні рішення для вирощування часнику. Для себе першим проектом ми бачимо допомогу у виданні повного каталогу форм і сортів часнику Львівського національного аграрного університету. Це допоможе фермерам більш обґрунтовано приймати рішення про вибір сортів часнику для розмноження з позиції їх строків достигання, стійкості, товарного вигляду і т. д. Крім того, це допоможе новачкам орієнтуватися в сортах часнику.

 

– усунути інформаційний вакуум з питань вирощування часнику. Дуже багато знань було представлено на конференції. Але потрібен також регулярний обмін досвідом. Те, що емоційно особисто пережите в процесі вирощування часнику – не зрівнятися ні з якими книгами і лекціями. Приклад:  неодноразово зламавши в цьому сезоні на одному з наших полів дві копалки, одна з яких – це пристосована дебела картофелекапалка, для мене тепер червоними літерами надруковано: “обов’язкова передзбиральна культивація!!!”. Ну я ж читав про це. Але не встигли, не надали належної уваги… Єдине, що трохи заспокоює – на конференції я чув точно таку ж історію і від інших часниководів :).

Ймовірно ми це завдання будемо вирішувати шляхом регулярних зустрічей в рамках конференцій або онлайн трансляцій, а також створення форуму по промисловому вирощуванню часнику. Остаточного рішення ще немає, оскільки у цього процесу є і зворотна сторона – після конференції ціни на посадковий часник в Україні зросли приблизно на 20%. Ну тут, звичайно і наближення сезону грає роль, але, думаю, ми могли підігріти попит. Це звісно добре для продавців, але дещо ускладнює розвиток часниководства.

 

Вивчати світовий ринок

У рамках цього питання ми продовжимо вести повний аналіз світових тенденцій на ринку часнику, що буде відображатися в статтях на нашому блозі. Трошки тільки можливі збої на період посадки часнику. Але взимку відіграємось 🙂

 

Загалом, ще раз дякую всім за участь в Конференції по вирощуванню часнику 2016. Бажаю всім успішного сезону 2016-2017.

 

І пропоную всі свої побажання і зауваження залишити в коментарях до цієї статті (повідомлення модеруються, тому можуть з’являтися не відразу – ми проти спаму)

 

 


Автор: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook

2 Comments

 1. Динис-Reply
  09.10.2016 at 19:31

  Повідомте будь ласка якщо матеріали конференції будуть у відкритому доступі. Також прошу в блозі висвітлити питання державних програм підтримки розвитку малого підприємництва. Дякую!

  • Andrey-Reply
   10.10.2016 at 08:36

   Над програмами підтримки наразі працюємо спільно с ТПП України, сподіваємось щось вийде. За матеріали конференції поки не певен, адже безкоштовне не ціниться ))

Leave A Comment