Прогнози площ під часник і цін у Китаї на 2017 рік

Китайські чиновники стимулюють фермерів вирощувати часник, що додає побоювань з приводу формування «бульбашки» на ринку часнику.

 

На фото – ціни в супермаркетах Пекіна. Зросли майже в два рази і склали 2,89 $ за кг, тобто близько 78 грн.(Фото: Major Tian).

Китайські чиновники місцевих органів влади заохочують фермерів вирощувати часник, щоб виправити дефіцит поставок, який в цьому році призвів до підвищення ціни на часник практично в два рази.

Але також зростають побоювання, що політика зростання виробництва призведе до перенасичення ринку, з подальшим обвалом цін, оскільки ринок повторює ситуацію, яка раніше трапилася зі свининою в Китаї і з іншими продуктами харчування.

За даними веб-сайтів уряду і місцевих органів влади в китайських провінціях Шаньдун і Хенань (основних провінціях в яких вирощувається часник), пропонуються пільгові страхові програми для виробників часнику і кредитні знижки для трейдерів і переробників. Це робиться для того, щоб спонукати фермерів вирощувати часник, який сприятливо впливає на місцеву економіку і підвищення доходів.

“Мої спостереження говорять про те, що в цьому сезоні площа посадки збільшилася в два рази“, зазначає Ву Чжівень, студент коледжу в провінції Хенань. Ву каже, що його родина, яка займається фермерством, не садили нічого, крім часнику восени.

У провінції Шаньдун, кількість землі, яка відведена під вирощування часнику, збільшилася більш ніж на 20% під час посівного сезону в цьому році. На це вказують дані департаменту сільського господарства провінції Шаньдун.

Потенційне виробництво часнику також збільшилася в менш великих часникових центрах, таких як Юньнань, йдеться на сайті департаменту.

При гарній зимовій погоді в Китаї, зростання виробництва має призвести до збільшення поставок в 2017 році. Найбільш оптимістичний сценарій передбачає те, що таке зростання виробництва часнику дозволить заспокоїти ринок. Але сировинні трейдери вже попереджають про небезпеку різкої корекції цін, у разі надходження на ринок великих обсягів часнику.

Фахівці торгової платформи Xiejing Wealth також нещодавно відзначали, що багато трейдерів часнику, які часник зберігають у морозильних камерах, як правило, продають свої запаси практично одночасно, викликаючи різкі коливання цін. Поєднання більш високого попиту і нестабільних цін може мати катастрофічні наслідки для фермерів.

Китай і раніше переживав часниковий бум. Протягом 2009 – 2010 років ціни на часник зросли практично в 40 разів до, приблизно, 12 юанів ($ 1,74) за кілограм. Але вже в 2011 році ціни на часник знизилися на 75%, коли «пузир» лопнув (тобто до $ 0,44 за кг).

«Така ситуація можлива, тому що обмежена пропозиція приваблює спекулянтів, які намагаються монополізувати ринок і підняти ціну» говорить Фред Гейл, старший економіст Служби економічних досліджень Департаменту сільського господарства США. «Це, як правило, відбувається, коли є багато грошей, які шукають об’єкти інвестування».

Нинішній бум часнику частково був викликаний обвалом китайського фондового ринку в 2015 році, в поєднанні зі збільшенням ліквідності на грошових ринках, що викликало насиченя готівкою галузі, оскільки інвестори шукали дохідних вкладень. Оптові ціни досягли історичного максимуму в 14,5 юанів за кілограм в кінці жовтня, що більш ніж на 90% вище, ніж роком раніше.

Різке зростання спричинило багато насмішкуватих коментарів в соціальних мережах. “У мене є мішок часнику в моєму підвалі, всі дівчата хочуть вийти за мене заміж?” написав один саркастичний користувач на Weibo, еквівалент китайського Twitter. Інші користувачі Weibo жартували, що вживати в їжу часник стало способом похвалитися своїм багатством.

Тим не менш, спекулятивні покупці також підняли ціни в секторі нерухомості, в тому числі відбувся сплеск в південному місті Шеньчжень, де ціни на житло виросли в середньому на 43% в серпні. Ціни на різні товарні ф’ючерси також різко зросли, в тому числі на кокс, залізну руду і арматуру.

Уряд намагається мінімізувати бульбашки. Наприклад, багато муніципальних органів влади запровадили такі заходи, як підвищення вимог та запровадження більш суворих стандартів для отримання кредитів у спробі заспокоїти ціни на житло.

Національна комісія з розвитку і реформ, яка формує політику економічних реформ у Китаї, також випустила ряд попереджень про ціну на сировинні товари.

Комісія також повідомила, що у листопаді буде направляти інспекторів по всій країні, щоб боротися з маніпуляціями на ринку часнику. Досі, однак, інвестори як і раніше сподіваються, що ціни будуть триматися на високому рівні. “Ми можемо втратити гроші, якщо ціни на часник впадуть, як це було у 2011 році” говорить Ву. “Проте я особисто сподіваюся, що вони залишаться високими”.

 

Джерело http://asia.nikkei.com

 


Інформацію підготував – Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальні новини про вирощуванні та бізнесі на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook або додайте свій E-mail у форму праворуч.

Leave A Comment