Румунія. Часник голландського виробництва

 

Бухарест (ADZ) – споживання часнику у Румунії в основному покривається за рахунок імпорту. У минулому році 5300 тонн часнику імпортували на загальну суму 14,5 млн євро. Основними постачальниками є Нідерланди, Угорщина та Чехія. З одних лише Нідерландів прийшла половина імпортованого часнику.

 

Виробники часнику з таких регіонів як повіти Ботошани (комуна Копелеу), Олт (комуна Фелкою), Тіміш (комуна Ченад), Бузеу (комуна Римнічелу) не можуть конкурувати з більш дешевим закордонним часником. У повіті Ботошани, наприклад, посівна площа за останні 5 років скоротилася з 300 до 5 гектарів. Уздовж румунського західного кордону часник в основному імпортується з сусідньої Угорщини.

Основною причиною різкого зниження внутрішнього виробництва є відсутність збуту, повідомляє бухарестська газета „Ziarul Financiar“. За словами фермера з румунського міста Муреш (Mureş), він змушений продавати свій товар або на фермерському ринку, або через Інтернет-сайти, такі як OLX. Ціни складають 12 румунських леїв ($3.09) за кілограм. Великі роздрібні мережі будуть продавати імпортний часник, а місцевий часник буде лежати на полицях невеликих супермаркетів.

Однією з проблем є відсутність насіння місцевого походження, в основному використовуються насіння голандського та навіть китайського походження. Національні румунські сорти практично повністю зникли.

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

 

 

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95

 


Джерело:

adz.ro


Переклад та розміщення: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

 

Leave A Comment