Ціни на часник в США злетіли через коронавирус

Різноманітні фактори, що впливають на поставки, в тому числі ситуація з коронавірусом в Китаї, привели до скорочення поставок свіжого часнику в США, що призвело до зростання ринкової ціни при очікуванні обмежених поставок в березні.

«Ринок часнику перегрітий», -розповідає Кен Крістофер, виконавчий віце-президент часниковою компанії Christopher Ranch LLC в Гілрой, Каліфорнія. «Я ніколи не бачив такого ринку за роки роботи в галузі».

Попит перевищує пропозицію і з кожним днем ​​стає все сильніше. Очікується зростання цін протягом наступних одного-двох місяців

Експерти по часниковою промисловості вказують на безліч факторів, що пояснюють зростання цін, включаючи коронавірус, американські тарифи на китайський часник, менше часнику з Каліфорнії, постанову США проти одного з найбільших китайських експортерів часнику і зрослий попит у всьому світі на часник з інших джерел.

Фактори, що впливають на доступність часнику в Сполучених Штатах:

  • американські мита на китайський часник, які вперше були оголошені в кінці 2018 року, але не вступили в силу до кінця минулого року, створивши сильніший ринок.
  • міністерство торгівлі США «винесло постанову проти одного з найбільших виробників китайського часнику в Сполучених Штатах».
  • проблема з коронавірусом привела до того, що Китай експортує менше часнику в Сполучені Штати і по всьому світу
  • іноземні покупці цього часнику, в тому числі Індія, Росія і Бангладеш, бояться китайського продукту і шукають інші країни (Аргентина, Мексика та Іспанія) для задоволення своїх потреб. Китай є світовим постачальником часнику номер один. Сполучені Штати також імпортують часник з цих інших країн, що ще більше вплинуло на ситуацію з попитом і пропозицією в США.

Китайський Новий рік, який був 25 січня цього року, завжди призводить до деяких перебоїв в поставках, оскільки в Китаї це святковий період, в якому менше роботи. Так само, як це відбувалося, коронавірусні проблеми охопили Китай, що призвело до скорочення поїздок, залишення робочих дому та закриття заводів. Крім того, багато контейнерні лінії скасували регулярні перевезення вантажів в Китаї. Ситуація з коронавірусом не вирішена, тому в даний час виконується менше роботи і поставляється менше продукції. Немає ніяких оцінок щодо того, коли Китай повернеться до нормального графіка виробництва.

В цьому році в Каліфорнії не було рекордного врожаю часнику. Каліфорнійський часник збирають пізньої весни і влітку, а потім розпродують до наступного сезону, наступного сезону. Решта запаси не такі сильні, як в минулі роки, і тому Каліфорнія не може з легкістю компенсувати скорочення поставок з Китаю або інших країн.

«У Лос-Анджелесі (на оптовому ринку) китайський часник підскочив з 60 до 90 доларів за коробку (30 фунтів = 13,6 кг), тобто 6,62 долара за кг (158 грн)

Є думка, що ціна на часник в Сполучених Штатах продовжить рости протягом березня і тільки коли Мексика почне збір врожаю в квітні, нове джерело поставок може полегшити ситуацію.

Leave A Comment