Ароматний захід – фестиваль часнику – пройде в найближчі вихідні в Куремаа, об’єднавши эстоноземельцев, для яких пікантна пряність стала особливим способом життя, та запропонувавши публіці “гори” часнику – маринованого та моченого, зеленого та чорного, а також цибулю, часниковий крем та інші спеції.

 

Фестиваль часнику в Естонії проводиться в нинішньому році в десятий раз, правда, два роки тому він “переїжджав” з Йыгевамаа в Тартумаа, але тепер знову повернувся “на місце” та запрошує гостей 19 серпня на часникові аромати в Куремаа, повідомляє vooremaa.ee.

В основному часниково-пряні прилавки фестивалю будуть розташовані на березі озера Куремаа. У рамках заходу пройдуть сільськогосподарські семінари, книжкові виставки з виданнями про часник, а також показ самих великих та унікальних часникових сортів, які претендують на отримання різних титулів.

Часник як спосіб життя

Примітно, що у фестивалі візьмуть участь найвідоміші виробники часнику Естонії, зокрема, фахівці з сільськогосподарських університетів. При цьому організатори заходу з радістю відзначають той факт, що фестиваль об’єднає людей, для яких часник не просто культивована пряність, а особливий спосіб життя.

Часник зелений, копчений, квашений

Безумовно, однією з найяскравіших сторін фестивалю стане великий часниковий ярмарок, на якому можна буде скуштувати та придбати часник у всіх його можливих конфігураціях та проявах — часник зелений та чорний, копчений, маринований та квашений, сало, чорний хліб з часником, часниковий крем та багато інших смаколиків.

Вже зараз на участь у ярмарку зареєстровано більше сотні виробників часнику. Покупцям будуть запропоновані саджанці, розсада та всілякі приправи.

Відвідає часниковий захід й міністр сільського життя Естонії Тармо Тамм. За попередніми розрахунками на фестиваль з’їдеться близько 10 000 чоловік. Більш детальну інформацію можна почерпнути на “часниковій” facebook-сторінці.

 

Baltic Agro seminar aednikele, aiapidajatele ja küüslaugukasvatajatele12:00 seminari avasõnad Raul Soodlalt.12:05 Küü…

Опубліковано Küüslaugu Festival 16 серпня 2017 р.

 

За рік продукти подорожчали

Як повідомляв раніше Sputnik Естонія, такий продукт, як “Очищений чорний часник” був названий в 2017 році кращим естонським продуктом харчування країни. Також серед кращих виявився і Dip з часником, різанцем і цибулею. Варто зазначити, що згідно з найсвіжішими даними, в Естонії у порівнянні з липнем минулого року продукти харчування та неалкогольні напої подорожчали на 5,3%, що склало третину всього зростання цін в країні.

Рекорд у подорожчанні “встановило” вершкове масло, примушуючи споживачів платити на 31% більше, ніж раніше, при цьому в категорію “найбільш подорожчали” продуктів харчування потрапили також знежирене молоко та пиво.

У свою чергу, молоко, молочні продукти та яйця забезпечили зростання цін на 40%, м’ясо та м’ясопродукти – на 15%. За рік молоко, молочні продукти та яйця подорожчали на 12,3%, а м’ясо і м’ясопродукти – на 3,9%.

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95


Джерело:

ru.sputnik-news.ee


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment