В Європі зростає попит на єгипетський часник

На сайті freshplaza.com вийшла стаття з інтерв’ю експортера часнику з Єгипту. Пропоную розглянути її і заодно звернути увагу на вирощування часнику в Єгипті, оскільки ця країна вперше привертає нашу увагу, а молодий часник на українських ринках у травні 2016 року саме з Єгипту.

Якщо в інтернеті почитати статті про часник, то практично в кожній говориться про те, що при будівництві єгипетських пірамід будівельників годували часником. Тобто ясно, що часник в Єгипті вирощується давненько. Але, як випливає з зазначеної статті, саме в останні роки єгипетський часник впевнено виходить на міжнародні ринки.

yegiyetskiy chesnok 1

Компанія експортер, у якої беруть інтерв’ю, називається Stars of Export . І ось що вони розповідають.

«Це був дійсно великий сезон для нас» (сезон поставки часнику з Єгипту – січень-липень), каже Ахмед Ясін. «Ми відкрили кілька нових ринків для нашого часнику. Раніше, як правило, єгипетський часник вже потрапляв на ці ринки, але через Нідерланди. Це країна, через яку продається багато часнику по всій Європі. Але тепер імпортери, схоже, зрозуміли, що дешевше купити часник безпосередньо в Єгипті»

«Великий попит на часник в цьому сезоні створив нам трохи труднощів. Нелегко було знайти часник, який відповідає європейським вимогам за якістю. Насправді ми не були достатньо підготовлені до виконання вимог»

Купити часник український у нас: (050) 657 74 75, (096) 054 76 81

«Основна причина підвищеного попиту на єгипетський часник в цьому році полягає в тому, що китайський часник став занадто дорогим. Європейські імпортери шукають альтернативні варіанти. Однак коли в інших конкуруючих країнах, таких як Іспанія та Мексика, починається сезон, то в Європі починають діяти податки на часник, ввезений не з країн Європейського Союзу. Це призведе до того, що в цей період ціна на єгипетський часник буде не конкурентна.»

yegiyetskiy chesnok2

«Всередині ж Єгипту, серед експортерів часнику особливої конкуренції немає, тому що ринок величезний і існують можливості для всіх. Багато єгипетських експортерів часнику зосереджуються на одному конкретному ринку, наприклад, одна компанія поставляє часник на Західну Європу, інша на Росію чи Близький Схід.»

«Тим не менш, австралійський ринок є дуже важким для нас. Там існувала заборона на перевезення вантажу літаком. Ми були змушені доставляти наш часник по морю, для чого потрібно було цілих 25 днів. Ми збиралися експортувати понад 130 тонн в Австралію, але замість цього нам вдалося спрямувати лише близько 55-60 тонн. Багато хто з наших клієнтів перейшов на імпорт часнику з Мексики. ”

yegiyetskiy chesnok5

У цьому сезоні, компанія Stars of Export має обсяг часнику близько 600 тонн. Близько 150 тонн повинні бути отримані від інших постачальників. Тим не менш, велика частина цього часнику не призначена для відправки на європейський ринок з-за високих європейських стандартів якості. Часник, який більш низької якості, реалізується на внутрішньому ринку чи на ринках другого класу, таких як Росія і країни Близького Сходу.

У той же час Єгипет імпортує китайський часник, ціни на який вже доходять до € 3,10 за кілограм. Єгипетський часник прямо зараз (травень 2016г) коштує десь від € 2 € 2,40 за кілограм.

yegiyetskiy chesnok6

 

Основним завданням щодо поточного високого попиту стає збір часнику, придатного для експорту. «На цьому тижні було забраковано понад 500 тонн часнику. Коли ми купуємо додатковий часник від постачальників, ми повинні викуповувати всю партію, яку вони пропонують нам. Ми повинні прийняти все це. Це означає, що не весть придбаний часникдосить хорошої якості, щоб відправляти його нашим клієнтам. Якщо ми купуємо близько 100 тонн, то , як правило, від 20% до 30% часнику буде достатньо хорошої для Європи якості. Ми перевіряємо його якість, колір і розмір. Якщо це нормально, ми купуємо його. Якщо ні, то ні. Ми змушені відмовитися від великої кількості часнику, тому що в кінці кінців , ми не хочемо втратити хороших клієнтів з – за поганого товару “, завершує Ахмед Ясін

 

Оригінал статті: freshplaza.com


Переклад: Андрій Марченко

Leave A Comment