Чеський часник, ймовірно, знову подорожчає. Оскільки у цьому році врожаю зібрано менше, ніж у минулому році. Причиною тому – посуха й град.

 

Фермери почали збір ярих сортів часнику навесні та, за їхніми підрахунками, урожай часнику знизився на 20% порівняно з минулим роком. Збір пізніх сортів часнику починається в серпні, тоді й буде точно відомо наскільки підвищилась ціна чеського часнику у цьому році.

За словами виробників, ситуація може бути краще, ніж з весняними сортами. Завдяки тому, що літня засуха не була настільки сильною, як весняна. Однак очікується, що ціни все ж будуть зростати.

На початку літа ціна часнику становила близько 140 крон за кілограм (6,27 $ США). Місцеві виробники вважають, що ціни зростуть на 10 – 20 крон (0,45 – 0,90 $ США).

Найбільше підвищення торкнеться звичайних споживачів, так як ціни для оптовиків та експортерів закріплені контрактами заздалегідь.

Чеські виробники розводять сорти, які названі іменами царів, що правили в Чехії. Серед найпопулярніших ярих сортів часнику – Карл IV. Популярний через його пекучі смакови якості та розміри.

Чеський часник експортується в Румунію, Словаччину та Англію. Сягнувши торік експорту в 98,5 млн. крон (4 411 027 $ США). Для порівняння, в 1999 році він становив лише 3,5 мільйона крон (156 793 $ США).

Основним імпортером для Чехії є Іспанія.

 

Український часниковий кооператив “УкрАП” пропонує:

(050) 657 74 75; (067) 446 52 95


Джерела:

tn.nova.cz

archiv.ihned.cz


Розмістив: Андрій Марченко


Щоб отримувати актуальну інформацію про вирощування та бізнес на часнику – підписуйтесь на нас в Facebook, або впишіть свій e-mail у форму праворуч.

Leave A Comment